Sıkça Sorulan Sorular

SİPARİŞLER

Kargo ücreti ne kadar?

Türkiye içinden siparişler için kargo ücretsizdir. Uluslararası siparişler için Fedex ile çalışıyoruz. Avustralya & Yeni Zelanda için kargo ücreti $12.50, ABD & Kanada & Birleşik Krallık & Avrupa & dünyanın geri kalanı için kargo ücreti $10’dır. Daha fazla bilgi için kargo sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Nerelere gönderim yapıyorsunuz?

Dünyanın her yerine kargo gönderimimiz mevcuttur.

Siparişim ne zaman elime ulaşacak?

Siparişinizi hazırlamak yaklaşık 2 gün sürecektir, sipariş hazırlandıktan sonra 5-10 iş günü içinde teslim edilir. Özel siparişler veya önceden siparişler daha uzun işlem süresine tabi olabilir. 

Siparişimi nasıl takip edebilirim? 

Size bir kargo takip numarası göndereceğiz, kargo şirketinin internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. 

Nasıl ödeme yapabilirim?

 Bütün büyük kredi kartlarını kabul ediyoruz.  

Başka ödeme yöntemleri kullanabilir miyim? 

Paypal de kabul edebiliriz, ancak lütfen öncesinde bir ödeme linki ayarlayabilmemiz için bize  info@ohsevendays adresinden mail atın.

Siparişimi iptal edebilir miyim?

Siparişiniz kargoya verilene kadar siparişinizi iptal edebilirsiniz. Lütfen en kısa sürede iptal talebinizi info@ohsevendays adresine iletin. 

Ürünün bedeni bana olmadı.... (veya başka sorunlar çıktı) Nasıl iade edebilirim? 

 Tam fiyatıyla satın alınmış, giyilmemiş ve yıkanmamış ürünleri iade kabul ediyoruz, lütfen sipariş numaranızı ve iade sebebinizi info@ohsevendays.com adresine mail atın. Uluslararası siparişlerde, iade edilen ürünün İstanbul ofisimize ulaşması müşterinin sorumluluğundadır. Eğer Türkiye’den iade yapıyorsanız, size ücretsiz bir kargo kodu göndereceğiz. Daha fazla bilgi için iade politikamızı inceleyebilirsiniz. 

İndirimde satın aldığım ürünleri iade edebilir miyim?

Hayır, tüm indirim ürünleri, özel siparişler ve bedenlerinde değişiklik yapılmış ürünler nihai satıştır. 

ÜRÜNLER

Beden aralığınız nedir?

Bedenlerimiz üründen ürüne değişiklik gösterebilir Genellikle S-L arası üretiyoruz, bazı ürünlerimiz ise XS-XL arası üretilebilir. Beden rehberimizi buradan inceleyebilirsiniz. 

Beden rehberinizi inceledim ve kendi bedenimi bulamadım. Özel siparişler yapıyor musunuz?

Evet! Bütün beden tipleri için uygun ürünler yapmak istiyoruz, bu yüzden elimizde uygun kumaş varsa özel siparişler hazırlıyoruz. Tek yapmanız gereken ölçülerinizi bize info@ohsevendays.com adresi üzerinden mail atmak. Daha fazla bilgi için Özel siparişler sayfamızı inceleyebilirsiniz!

Özel siparişlerin fiyatı nedir?

Aksi belirtilmediği halde, asıl ürünün fiyatı geçerlidir.  

Giysilerime nasıl iyi bakabilirim?

Giysilerin bakımı içerdikleri kumaşlara göre değişir. Ürünün içindeki yıkama talimatında yapmanız gerekenleri görebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz bize bu adresten mail atabilirsiniz:info@ohsevendays.com 

Ürünleri satın almadan önce nasıl deneyebilirim?

Dünyanın her yerindeki dükkanlarda ürünlerimizi bulabilirsiniz! Satış noktalarımız sayfasından inceleyebilirsiniz. 

Online alışverişe inanmıyorum…. Ürünleri satın alabileceğim dükkanlar var mı?

Evet! Satış noktalarımızı buradan inceleyebilirsiniz!

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Ürünlerinizin sürdürülebilir olduğunu nereden biliyorsunuz?

Ürünlerimizi İstanbul’un her yerinden satın aldığımız ihracat fazlası kumaşlarla üretiyoruz. Hızlı moda markalarının çöpe attığı defolu, rengi bozulmuş, delikli kumaşları kullanıyoruz. Hatalı alanları kumaşlardan kesip kalan parçalarla üretimimizi şeffaf bir şekilde gerçekleştiriyoruz. 

Deadstock kumaş nedir?

Deadstock kumaş farklı sebeplerden dolayı kullanılmamış kumaşlardır. Yanlış hesaplamalar veya fazla üretim nedeniyle kullanılmayan kumaşlar çöpe gitmeye mahkum olabilir. Mükemmel durumda da olsalar çöpe atılabilirler. OhSevenDays’de biz çevreyi daha az kirletmek istiyoruz ve hızlı moda markalarının atıklarını sihirli bir şekilde güzel, sürdürülebilir yavaş moda parçalarına dönüştürmeyi hedefliyoruz.

Deadstock kumaşları nereden buluyorsunuz? Kumaşlarınızı nasıl tedarik ediyorsunuz?

Dünyanın tekstil başkentlerinden birinde olduğumuz için şanslıyız. Markamız kurucumuz Megan Mummery’nin İstanbul’un bir semtinde büyük giyim firmalarından artmış, kesilmiş kumaş ruloları satıldığını görmesiyle doğdu. Kumaşlarımızı ya direk olarak kumaş üreticilerinin stoklarından ya da aracılardan tedarik ediyoruz. 

Kumaşlarınızın sürdürülebilir olduğunu nereden biliyorsunuz?

Sadece doğal veya yarı-doğal kumaşlar kullanıyoruz. Deadstock kumaşlarımızı takip edilebilir kaynaklardan tedarik ediyoruz ve OEKO TEX sertifikalı ürünler seçiyoruz. 

Ne tür kumaşlar kullanıyorsunuz?

Pamuk, cupro, rayon, viskoz gibi tamamen doğal kumaşlar kullanmaya çalışıyoruz. Bazen geri dönüştürülmüş yarı-doğal kumaşlar da kullanıyoruz.

Gerçekten bir fark yaratıyor mu?

Evet! Kumaş üretimi her yıl su kirliliğine, çöplüklerin büyümesine ve sera gazı salınmasına sebep olur. Sadece ihracat fazlası/deadstock kumaşlar kullanarak zaten çok fazla atık üreten bu sektöre yeni atıklar eklemiyoruz.

Tedarik zinciriniz sürdürülebilir mi? Nereden biliyorsunuz?

Üretimimiz için doğal, deadstock kumaşlar kullanıyoruz. Üretimimizin tamamını İstanbul’da yapıyoruz, böylece karbondioksit salınımımızı minimumda tutuyor ve her aşamayı kontrol altında tutabiliyoruz.

Nerede ve nasıl üretim yapıyorsunuz?

İstanbul’da orta ölçekli bir fabrikayla çalışıyoruz, bazen özel siparişler için küçük üreticilerle de çalışabiliyoruz. 

Üretiminiz etik mi? Nereden biliyorsunuz?

Evet! “Çalışanlarınızın kendi çalışmak istemeyeceğiniz iş şartlarında çalışmasına izin vermeyin” prensibine inanıyoruz. Yeni üretim tesisimiz çalışma ortamlarının etik, sağlıklı ve güvenli olduğundan emin olmak için çalışan bir organizasyon olan Sedex Ethical Trade Membership (https://www.sedex.com/about-us/) sertifikasına sahip ve katı bir davranış kodu altında çalışıyor. Daha fazla bilgi için bu blog gönderimizi okuyabilirsiniz.